Zmiany w programie DNA | 24.10.2013


INFORMUJEMY, ŻE TRASA KONCERTOWA: ZBIGNIEW KARKOWSKI | MANUEL KNAPP ZOSTAŁA ODWOŁANA Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD KOLONII ARTYSTÓW. W RAMACH PROJEKTU "DNA"  24.10.2013 WYSTĄPI: Piotr Cisak + Gails Wilks | JACASZEK. 
START GODZINA 20.00
BILETY: 5 PLN
DNA | Drone Noise Ambient
http://dronenoiseambient.blogspot.com/

DNA

"DNA” jest to cykl koncertów audiowizualnych podczas których zaprezentujemy artystów wykonujących aranżacje dźwiękowe definiujące współczesne gatunki muzyczne takie jak: Drone, Ambient, Noise. Podczas 4 spotkań usłyszymy 7 wykonawców:

- Jacaszek | 24.10.2013 - Piotr Cisak + Gails Wilks | 24.10.2013
- Normal Echo |  08.11.2013
- Rob Curgenven | 16.11.2013
- Ludomir Franczak | 16.11.2013
- Marcin Dymiter | Emiter | 29.11.2013

Bilety na koncerty 5 pln.

Projekt DNA jest realizowany ze środków Miasta Gdańska.
Organizator: Kolonia Artystów

JACASZEK


Kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Ma na swoim koncie cztery autorskie albumy, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska. Współpracuje z muzykami, choreografami, artystami tworzącymi nowe media i performerami, a także z malarzami, poetami, pisarzami. Jest jednym z kuratorów Festiwalu C3 /Club Contemporary Classical/. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

GAILS WILKS


Szymon Przechadzki pochodzi z Prabut, aktualnie mieszka w Gdańsku. W 2004 roku był współzałożycielem zespołu black metalowego Utgard działającego na terenie Prabut i Kwidzyna.  W 2006 działał przez krótki czas w zespole The Wrath - Death Metal, a także Stigmata - Black Metal. Od 2007 zwrócił się bardziej ku scenie eksperymentalnej, wykorzystując niekonwencjonalne podejście do brzmień, gitary elektrycznej i syntezatorów.
Od 2012, tworzył materiały z różnych gatunków muzycznych oscylujących w mrocznych ciężkich klimatach.
W 2012 dołączył do zespołu Hospital Waste - Industrial a w 2013 założył projekt dark ambientowy Innconu. 

PIOTR CISAK


Piotr Cisak aka Kepa Yew pochodzi z Gdańska , skąd w 2009 r. przeniósł sie do Krakowa.
Podjął się organizacji cyklów ‚Prima-Materia’ od swoich autorskich audycji w krakowskiej Radiofonii, tam ma na celu wspierać i promować niezależne talenty z pogranicza muzyki ambientalnej, eksperymentalnej i dronowej którą też produkuje.
Jako dj miksuje melodyjną, refleksyjną i hipnotycznie szeroko pojetą elektronikę.
Organizował lub gral u boku takich artystów jak : Jan Jelinek, Aidan Baker, Leah Buckareff, Nadja, Mathias Delplanque, Plaid, Martyn, William Basinski, Andy Stott, AnD, Loscil, Talvihorros, Iroha , Dadub. Wystąpił również na Festiwalu Audioriver 2012, Ambient Park 2012, VII After Party Tauron Nowa Muzyka.
W Lutym 2013 wydał produkcje dla labelu Cronica_Electronica w Porto.
Kaseta (C30) ukaże się we wrześniu 2013 r. na Cruel Nature Rec. w Newcastle’
Wszelkie mixy dostępne są na stronie internetowej ze szczegółowymi opisami: kepayew.prima-materia.com

NORMAL ECHO | DAWID SZCZĘSNY

Normal Echo to solowy projekt Dawida Szczęsnego, znanego m.in z zespołu Niwea oraz solowych wydawnictw dla takich wytworni jak Porter Records, Monotype, Supralinear by Mille Plateaux. Po kilkuletniej przerwie w nagrywaniu i koncertowaniu solo, Szczęsny wraca z nowym projektem który ma niewiele wspólnego z jego poprzednimi nagraniami.
W muzyce Normal Echo słychać wpływy zimnej fali i muzyki elektronicznej. Bezpośrednie, proste teksty i sposób ich wykonania sprawiają, że Normal Echo blisko również do punkowej estetyki. Album „Private Behaviour“ ukaże się w październiku. Do tego czasu posłuchać można EPki zapowiadającej to wydawnictwo: normalecho.bandcamp.com

LUDOMIR FRANCZAK


Ludomir Franczak (1974). Artysta wizualny poruszający się na polach multimediów, malarstwa, grafiki, instalacji, designu, performance i teatru. Swoje projekty prezentuje w galeriach, muzeach, przestrzeni publicznej i teatralnej w Polsce, Danii, Szwecji, Anglii, Portugalii, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, we Włoszech i na Węgrzech. Współpracuje z muzykami (Marcin Dymiter, Robert Curgenven, Pogodno), artystami wizualnymi (Magdalena Franczak, Karin Danielsson, Leo Palmestal). Jest stypendystą Fundacji Wyszehradzkiej (VARP) i trzykrotnym marszałka Województwa Pomorskiego, zdobywcą nagrody za najlepszy film eksperymentalny na festiwalu Euroshorts 2007 i laureatem festiwalu Spotkania 2011 Fundacji Łódzkich Spotkań Teatralnych.

ROBERT CURENVEN


Robert Curgenven (1974) jest australijskim kompozytorem / artysta tworzący muzykę ambient. Mieszka w Kornwalii. Jego praca obejmuje pracę nad zjawiskiem rezonansów wytwarzanych poprzez gramofony i harmonicznych instrumentalnych brzmieniach gitary. Opierając się na fizyczności dźwięku - i to nie tylko fizyczne oddziaływanie na ciało, ale sposób, w jaki dźwieki mogą kształtować nasze postrzeganie przestrzeni i upływu czasu.

Rob Curgenven | Ludomir Franczak - THE INDIANS


The Indians to audiowizualny projekt australijskiego muzyka Roba Curgenvena, oraz artysty wizualnego Ludomira Franczaka. Całość oparta jest na taśmach video znalezionych w jednym z polskich komisów. Są na nich prywatne nagrania starszej pary niemieckiej, mieszkającej we wschodniej części kraju. Po kupieniu kamery zaznajamiają się oni z jej działaniem filmując swoje mieszkanie, widok z okna, siebie na wzajem, telewizor. Kadry są długie i statyczne. Na pierwszy rzut oka obrazy te przypominają fotografie, na które patrzymy przez dłuższy czas. Curgenven i Franczak postanowili zmontować całość wg hollywoodzkich zasad konstruowania scenariuszy filmowych. Narracja pokazana jest na dwóch ekranach, a w akcję filmu wchodzi nagle żywy plan odgrywający niektóre sceny – dodatkowo jeszcze je podkreślając i nadając całości nowego wymiaru. Zarówno dźwięk, jak i obraz tworzone są w trakcie występu.

MARCIN DYMITER | EMITER


Muzyk, improwizator. Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Emiter używa i łączy różne jakości – lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki powszechnie uznawane za zakłócenia. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Współpracuje z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Adamem Witkowskim, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją, z którym tworzy literacko-muzyczną formację Linie Północne oraz projekt Słuchaj uchem - cykl słuchowisk na żywo.