4 edycja DNA | Drone Noise Ambient

09/12
Steph Cl- (FR)
Natan Kryszk (PL)
Jelena Glazova (LV)

10/12
RSČA (Tkacz & Wińczyk) (PL)
XYN THI & FONOLEPTIC (PL)
AARPS (PL)

11/12
ate (BG/PL)
Pleq (PL)

Wstęp na każdy dzień 20 pln
Wydarzenie realizowane jest ze środków własnych (Do It Anyway)
Organizator: Kolonia Artystów

Patronat:
Nowe idzie od morzaKonkubinat KulturyGlissandoTrzecia Fala

ODSŁUCH:
Jelena Glazova - https://jelenaglazova.bandcamp.com/
Steph CL- https://stephcl.bandcamp.com/
RSČA - https://super-label.bandcamp.com/album/ansicht-von-osten
XYN THI & FONOLEPTIC - http://pointless-geometry.bandcamp.com/album/xyn-thi-fonoleptic-electrolyzer
AARPS - https://soundcloud.com/aarps
ate - https://atedrone.bandcamp.com/releases
Pleq - http://pleq.bandcamp.com/

spot wideo DNA 0216

Poster 2016

Poster by SG
Foto by Daryan Hardi


Steph Cl- (FR)

Stéphane Clor jest francuskim muzykiem i artystą. Gra na kontrabasie, wiolonczeli, głownie muzykę elektroakustyczną, improwizowaną skupiającą współczesne konteksty muzyczne. Bada relacje między dźwiękiem, ruchem, przestrzenią i czasem; programuje interaktywne, kinetyczne systemy spektakli i instalacji wizualnych i muzycznych. Pracuje również nad działaniami pedagogicznymi wokół muzyki komputerowej.
Steph CL- bandcamp
Stéphane Clor is a French musician and artist. He is playing double bass, cello and electroacoustic music, especially in improvised and contemporary music contexts. He explores relationship between sound, gesture, space and time; programming interactive and kinetic systems for visual and musical performances and installations. He is also working on pedagogical interventions around computer musics.
Steph CL- bandcamp


Natan Kryszk – Saksofon Barytonowy

Student Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek założyciel tria Pokusa (Olter/Bryndal/Kryszk) które występowało na wielu festiwalach jak Niewinni Czarodzieje, Jazz Jantar, czy Fama oraz na deskach wielu klubów. Zespół wydał dwa albumy w 2016 roku (kaseta live i album studyjny nagrany w 2013 roku).
Natan czynnie uczestniczy w tworzeniu Warszawskiej sceny improwizowanej w cyklu Impro Mitting oraz poprzez udział w Warszawskiej Orkiestrze Improwizowanej Raya Dickatyego. Tworzy ambitny duet razem z Brunem Jasieńskim i wieloma innymi składami eksperymentalnymi. Współpracuje chętnie z zespołami przy nagraniach i koncertach: Jesień (Toruń), Mięśnie, Black Coffee, Szelest Spadających Papierków, Rosa Vertov, Cosovel i inni wspaniali. Brał udział w spektaklach tanecznych Irada Mazaliacha i Marty Ziółek.
Jest miły i sympatyczny.


Jelena Glazova

Artystka dźwiękowa / wizualna i poetka, mieszka w Rydze na Łotwie. Pracuje w obrębie interdyscyplinarnych dziedzin sztuki współczesnej, łącząc w swoich pracach obraz, tekst poetycki, eksperymentalny dźwięk i instalacje.
Eksperymentalne pola aktywności muzyki noise / drone, zazwyczaj wykonuje z przetworzonych wokali. Artystka łączy zainteresowanie postmodernizmem z jego estetyką kolażu i praktyk dekonstrukcji (otrzymała dyplom Łotewskiej Akademii Sztuki za pracę z zakresu postmodernizmu w kulturze audiowizualnej) oraz zainteresowania filozofią Wschodu z pojęciami nicości i wiecznego rozwoju.
Jako artystka wizualna Jelena miała 7 wystaw indywidualnych, w tym w łotewskim Muzeum Fotografii (2010) i Centrum Sztuki Współczesnej (LMC) (2011), uczestniczyła w licznych zbiorowych wystawach, festiwalach i projektach na Łotwie, w Rosji, USA, Wielkiej Brytanii , Holandia, Niemczech, Słowacji, Litwie, Estonii, Szwecji, Finlandii, Ukrainie, Korei Południowej, Kanadzie. Jako poetka uczestniczy w festiwalach poezji i ma na swoim koncie liczne publikacje. Książki z wierszami Glazovej - "Transfery" (2013, opublikowane przez Orbita, w języku rosyjskim i łotewskim), „Plasma" (2014, opublikowane przez wydawnictwo Paranoia.ee, w języku polskim i estońskim). Poezja Jeleny jest przetłumaczona na język łotewski, angielski, fiński, polski, estoński.
https://jelenaglazova.bandcamp.com/

Revue svazu českých architektů (Tkacz & Wińczyk)

"Było już malarstwo, rzeźba, literatura oraz taniec o architekturze. Duet proponuje dźwięki inspirowane jej przedstawieniami, konkretnie planami architektonicznymi.
To że pochodzą one z czasów socjalizmu, nie wynika z jakiejkolwiek nostalgii, chęci odwoływania się do ówczesnych idei. Jest to raczej zasługą przypadku, który pozwala traktować ilustracje do pewnego stopnia jako przedmiot znaleziony.
O tyle jednak, że w sytuacji występu część wizualna jest starannie dobrana i wcześniej ustalona. W odniesieniu do niej konstruujemy pewne ramowe założenia, w obrębie których mieszczą się tworzone dźwięki.
Cały proces ma zatem na celu nie tylko konfrontowanie dwóch zmysłów (wzroku i słuchu), dwóch sztuk (architektury i muzyki), ale też dwóch modeli grania (kompozycji i improwizacji)."
Revue svazu českých architektů:
Hubert Wińczyk - generator fal akustycznych
Piotr Tkacz - gramofon i przedmioty
RSČA (Tkacz & Wińczyk) - bandcamp

Xyn Thi & Fonoleptic - duet audiowizualny z Poznania.

Rafał Zapała odpowiedzialny jest w nim za warstwę dźwiękową generowaną generowaną z przetworzeń w środowisku Max/Msp dźwięków syntezatora EMS Synthi VCS3, Patryk Lichota realizuje na żywo warstwę wideo. Strona wizualna powstaje poprzez multiplikacje sprzężeń zwrotnych wideo pochodzących z kamer przemysłowych, których obraz przechodzi przez zdjęcia rentgenowskie oraz “no input mixing board” - sprzężenia wewnętrzne urządzeń - kiedy wejścia są bezpośrednio podłączone do wyjść, a także analogowe efekty wideo. Sygnały audio i wideo wzajemnie na siebie oddziałują tworząc wielowarstwowe połączenia.
Xyn Thi & Fonoleptic - bandcamp

AARPS / Piotr Wojtczak (Katowice)

styl: nostalgiczne melodie i zawiłe struktury rytmiczne, modulacja częstotliwości w poszukiwaniu momentów magicznych, długie, ambientowe i wolno przekształcające się formy, gęste i nieregularne sekwencje pełne detali, potrafiące dezorientować cierpliwego słuchacza i wciągać go w abstrakcyjną narrację pełną zwrotów akcji
ważniejsze występy: Brutaże, katowickie festiwale Street Art, Nowa Muzyka i Elektro Klub
AARPS - soundcloud

ate (BG/PL)

ate to solowy projekt Petara Petkova, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku. Poszukując przestrzeni nieograniczonej regułami teorii muzyki tworzy projekt ate, w którym łagodne partie gitarowe oparte głownie na loopach miksuje z pogłosem analogowej modulacji tworząc hipnotyczne pejzaże dźwiękowe. Drony stworzone za pomocą smyczka skrzypcowego ate konfrontuje z harmonią, którą poddaje czasem fuzzom. Zainspirowany twórczością Steve'a Reicha, Arvo Pärta i Terry Rileyego, ate bada potencjalną moc prostoty, minimalizmu i powtórzeń. Debiutował w lutym 2016 w gdańskiej
Kolonii Artystów, jego pierwsze wydawnictwo ukazało się w sierpniu 2016 nakładem bułgarskiej wytwórni Amek. Zostało ono promowano podczas tygodniowej trasę koncertowej po Polsce.
ate - bandcamp

Pleq

Pod nazwą Pleq ukrywa się Bartosz Dziadosz. Bartosz kończył studia filozoficzne na Uniwersytecie śląskim w Katowicach. W 2005 roku powołał do życia projekt PLEQ. Reprezentuje eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej, który w swoich kompozytach łączy elementy gatunków muzyczny jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical. Wydal płyty w rożnych wytwórniach na całym świecie (Progressive From (Japonia), taâlem (Francja), Infraction Records (USA). Jest kuratorem moskiewskiej wytworni Dronarivm (wydal na niej min. Christoper Berg, Marsen Jules, Pjusk, Machinefabriek) i kilku kompilacji charytatywnych (A Silent Swaying Breath, Just a Momemt - Audio Gourmet Netlabel ). Brał tez udział w wielu kompilacja charytatywnych (Various - Touched - Music For Macmillan Cancer Support, Various - ... And Darkness Came (Headphone commute), gdzie znalazł sie z takimi artystami jak Max Richter, Autechre, Nils Frahm, Future Sound Of Lodon, itd.) Przygode z teatrem rozpoczął słuchowiska radiowego w Starym Teatrze w Krakowie, którego pomysłodawcą był Krzysiek Zarzecki. Obecnie współpracuje z Tomkiem Spiewakiem, Wiktorem Rubinem, i na stale z Michalem Borczuchem.
Pleq - bandcamp