Paulina Miu Zielińska - performerka i kompozytorka.

Eksploruje właściwości i możliwości głosu ludzkiego. Improwizuje i eksperymentuje. Zajmuje się szeroko pojętym sound artem. Komponuje muzykę do spektakli i różnorodnych form wizualno-dźwiękowych. Łazi po miastach, bagnach i lasach, skąd pobiera próbki dźwiękowe do swoich kompozycji. Śpiewa na scenie i w ciemnych uliczkach. Z ochotą nagrywa swój własny głos, by go później ciąć i składać od nowa.
Współpracuje z teatrem Węgajty, studiuje muzykoterapię w Akademii Muzycznej w Łodzi. Współrealizuje i wspiera projekty społeczne i artystyczne w Polsce i w Niemczech.
Od 7 lat prowadzi warsztaty ruchowo-głosowe i śpiewu białego w Polsce i za granicą, a także pracuje indywidualnie z osobami zainteresowanymi poszukiwaniem nowych form ekspresji wokalnej.
Pod nazwą 'mjol' eksploruje kontrastowe obszary brzmieniowe. Podstawową inspiracją tych działań są procesy i zjawiska dźwiękowe zachodzące w naturze - tej bliskiej namacalnej jak nasze ciało i tej dalekiej, nieosiągalnej jak wybuch wulkanu czy miłosne pieśni płetwali błękitnych.
Głos szuka relacji z szumami, twarde spotyka miękkie sypkie i kruche ginie w noisowej przepaści.
Na 'mjol' składają się również fascynacje transowymi archaicznymi pieśniami, surowymi nagraniami terenowymi, słuchowiskiem a także noisem w jego różnych odcieniach.
Ważną rolę odgrywa tu zarówno improwizacja jak i zakomponowane elementy składające się na historie wygrzebane gdzieś pod mchem, znalezione w szczelinie muru, podsłuchane na klatce schodowej lub wykrzyczane przez różne stworzenia.

https://soundcloud.com/mjol/little-prince-theme